Досвід. Справи

цікаві приклади з практики

Провів юридичну експертизу більше ніж 250 договорів.

Розробив близько 150 зовнішньоекономічних контрактів.

Провів юридичну експертизу благонадійності більше ніж  1000 контрагентів.

Займався розшуком активів та майна боржників.

Представляв інтереси кредиторів/боржників у спорах з банками та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Представляв інтереси клієнта у спорах з міжнародними страховими компаніями.

1.     Справа про стягнення стягнення заборгованості за надані послуги

Ситуація.

Більше року мій Клієнт – компанія «М» безрезультатно вела переговори зі своїм контрагентом «С» про повернення заборгованості на суму більше ніж 15 000 євро. В процесі дослідження матеріалів справи з’ясувалось, що боржник є нерезидентом, при цьому її директор/засновник перебуває на території України та створив «оффшорку» для уникнення відповідальності за українським Законом, що значно ускладнювало повернення боргу.

Результат.
 

Рішенням суду з боржника стягнуто суму боргу разом зі штрафними санкціями в повному обсязі.

накладено арешт на майно боржника в Україні

накладено арешт на банківські рахунки боржника в одній з держав ЄС,

обмежено директора боржника у праві виїзду за кордон тощо.

2.     Справа про стягнення збитків за простій контейнера в порту

Ситуація.

Коли через півроку після закінчення співпраці мого Клієнта «А» зі своїм контрагентом «Ф» до нього почали надходити перші претензії, він не уявляв, що невдоволений наданими послугами, його колишній контрагент, так швидко звернеться до суду та буде вимагати відшкодування збитків в сумі близько 200 000 грн., про які раніше і мови не було. Єдиним правильним на цей момент рішенням, для «А» було з’явитися до суду і відстоювати свою «правду» та звісно звернутися за юридичною допомогою. За результатами дослідження матеріалів справи для клієнта було розроблено оптимальну стратегію захисту, яку підкріплено безспростовними доказами.

Результат.
 

Суди трьох інстанцій відкинули доводи Позивача, відмовивши в задоволенні його позовних вимог, а Клієнт зберіг свої гроші і нерви.

3.     Справа про стягнення заборгованості за cпожиту електроенергію

Ситуація.

Після того, як орендар клієнта «Л» фактично відмовився оплачувати спожиту на орендованому об’єкті електроенергію на значну сумму, клієнту довелось власноруч розрахуватися з енергопостачальником. Для того, щоб стягнути з боржника свої збитки в судовому порядку, він вчасно передав матеріали юристу, який допоміг відновити повну картину господарсько-правових відносин між сторонами за весь період співпраці, зробив точну калькуляцію збитків та підготував успішну стратегію захисту інтересів клієнта в судовому процесі.

Результат.
 

Рішенням суду першої інстанції позов клієнта було задоволено

Суд апеляційної інстанції у задоволенні апеляційної скарги відповідача відмовив

Відповідним підрозділом накладено арешт на майно та рахунки відповідача по всій Україні

4.     Справа про стягнення збитків з фізичної особи-підприємця

Ситуація.

До мене звернувся клієнт «А» з проблемою про стягнення боргу за надані послуги з фізичної особи-підприємця «Н». Після дослідження матеріалів та проведення юридичної експертизи стало зрозумілим, що «фоп» жодних активів немає та був використаний організатором «оборутки» лише для мінімізації сплати податків, що зводило майже нанівець будь-які шанси на повернення боргу. На щастя, клієнт виявив рішучість будь-що довести справу до кінця та довірився юристу.

Результат.
 

Рішенням суду заборгованість з боржника було стягнуто в повному обсязі.

Територіальним відділом виконавчої служби було накладено арешт на заробітну платню боржника, яку він отримує в одній з компаній на території України та забезпечено поетапне повернення коштів клієнтові.